Viirelaiu turunduse algus

15. märts 2021 administrator

See muinasjutt või siis õuduslugu algas ühel imeilusal juulikuu päeval. Kalender näitas neljandat kuupäeva ja me istusime koos sõpradega Viirelaiu saunamaja terrassil ja mõlgutasime mõtteid.Eelnevalt olgu ära öeldud, et see 04.juuli on ka kuupäev millal saime saarel majad valmis ja natuke nagu „pärandiks“ või „ristiks kaelas“ saime endalegi ootamatult kohustuse Viirelaiu kompleksi majandamise enda õlule. Aga noh see on juba pikem lugu ja kes seda tahab kuulda peab tulema meile külla Viirelaiule.

Niisiis jätkates juttu turundusest.

Istume me siis koos Veiko ja Taneliga sauna terrassil ning joome mõnusat vahutavat jooki (loe:õlu) ning murrame pead, et mis kuradi moodi on võimalik saada inimesi meile külla. Kuna oli juba suve keskpaik siis enamustel olid plaanid tehtud ja need plaanid ei olnud seotud Viirelaiuga. Samuti ei teadnud peale meie sõprade, et üldse selline koht olemas on ja siia on võimalik tulla. Aga mida siis teha sellisel juhul? Ei teanud meist kolmest keegi kuidas saada inimesi siia. Polnud me ju turundajad ega ka mitte turismiga seotud olnud.

Ühel hetkel pöördus Tanel meie poole ja ütles: „Kuule ma vahetasin oma vana läpaka ühe vana drooni vastu. Mis siis kui teeks saarest drooni video ja laeks selle ülesse facebooki ja laseks inimestel jagada seda ja võita öö saarel?“ Me olime küll sellele mõttele vastu, sest ega meil saar päris valmis polnud. Igasugust puitu vedeles veel õues,mis ootas küttepuudeks saagimist jne.

Noh peale neljandat vahutavat jooki ei tundunud see nii paha mõte. Tanel tegi oma elu esimese video ja me samal ajal tegime Viirelaiule Facebooki konto ja nii saigi üles laetud video. Selle video link on ka allpool ja kui tähelepanelikult vaatate siis näete hoovis ja selle ümber mitte väga ilusaid detaile vedelemas, mis pole ilusad väga aga tegemist oli ju lihtsalt ühe väikese mõttega. Me ausalt ei lootnud sellest väga miskit ja tegemist oli lihtsalt katsetusega.

Läks teisiti ja mõnes mõttes hästi. Inimesed hakkasid seda videot täiega jagama ja kommenteerima. Ehk siis peale kahte päeva oli Viirelaiu facebook lehel 6500 fänni, videot oli vaadatud 300.000 korda ja hakkasid tulema broneeringud. Mis nagu oleks ju parim, mis juhtuda sai aga noh, majad võisid väljast ja seest valmis olla aga puudusid mööbel, lambid, voodid, madratsid ja kõik see, mis peaks nagu normaalses külalistemajas olema.

Mis sai edasi sellest siis järjejutu järgmises osas …….

Praegu pean minema ja sõitma paadiga merele aga varsti taas 🙂

Link videole on siin: https://fb.watch/4c7qaTSmxf/

https://www.facebook.com/SAARELE/videos/1732496483694213

Mine tagasi