Henri ja Keili: meie pulm Viirelaiul oli tõeliselt maagiline

24. märts 2021 priit

Henri ja Keili on üks nendest paaridest, kes on koos juba keskkoolist saati. 2018. aasta kevadel kinkis Henri oma kallimale sünnipäevaks külastuse Suures väinas paiknevale Viirelaiule, kus oli kavas Ribe restorani peakoka valmistatud mitmekäiguline õhtusöök. Ilm oli ilus ja kevadine, külalisi oli üritusel kokku paarikümne ringis. Pärast õhtusööki laskus mees aga ootamatult ühele põlvele ja palus keset idüllilist üksikut saart Keili kätt. Emotsioonid olid laes ja kogu õhtu on paari jaoks senini üks meeldejäävamaid. Kuid see ei jäänud paari ainsaks märgilise tähendusega õhtuks Viirelaiul.

Pulmapeoni jõudsid noored 2020. aasta suvel. Paari jaoks oli oluline, et abielu sõlmitakse kohas, millega nad on seotud, mis oleks neile hingelähedane. „Vaatasime palju, mida teised on teinud ja kuidas oma pulmi pidanud. Ilusaid kohti on Eestis ju nii palju!“ meenutab Keili, kelle sõnul oli esialgu kaalukausil mitu varianti. „Väga tugevalt jäi aga kriipima tunne, et ei taha teha pidu kohas, millega meil mingit seost ei ole. Ehk teha pidu lihtsalt peo pärast. Viirelaiul oli meie jaoks oma võlu, kuna abieluettepanek sai tehtud just seal ja koht oli meie jaoks maagiline.“ Kõige olulisem kriteerium oligi paari jaoks, et tunne ja emotsioon oleksid õiged. 

Omapärane atmosfäär

Kuna pidu toimus augusti keskel, siis ei saanud lõpuni kindel olla, et ilmataat märatsema ei hakka.  „Eks me teadsime ka, millega riskime,“ meenutab Henri. „Oht oli, et ilm tuleb pöörane, korraliku augustikuu tormiga, kus tekib probleeme kogu pulma dekoratsioonide, söökide, tiimi ja viimaks külaliste siseruumidesse mahutamisega. Võimalikke muutuvaid faktoreid oli mitu, kuid me ei lasknud ennast häirida. Otsustasime vähem muretseda. Tulgu, mis tuleb!“  räägib mees, kelle sõnul olid nad peas läbi mänginud ka B- ja isegi C-stsenaariumi, et vajadusel viimasel hetkel ümberkorraldusi teha. „Reaalsuses läks kõik nii hästi, nagu poleks ealeski uskunud!“ lisab ta. 

„Meie pulmapäeval oli üks paremaid suviseid ilmasid. Saime tõeliselt ilusa päeva osaks,“ täiendab pere naispool. „Kõige enam jääb meelde see, kuidas suutsime kogu protsessi ja päeva algusest peale nautida. See oli muretu kulgemine läbi sooja suvepäeva koos inimestega, kes meile kõige olulisemad. Päev kulges väga loomulikult ja pingutamata. Kuna Viirelaiul on kaks paati, siis et kõik kenasti kohale jõuaksid, hakkasid külalised vaikselt saabuma juba keskpäeval.“

Henri ja Keili. Foto: Cärol Liis Metsla
Henri ja Keili. Foto: Cärol Liis Metsla

Henri sõnul aitas kulgemise tunnet tekitada Viirelaiu eriline atmosfäär. „Tänane elu on nii kiire, hea on jõuda kuhugi, kus on justkui kõik ja mitte midagi. Ehk siis kõik, et nautida, lõõgastuda ja veeta aega inimestega, kelle sa enda päeva tähistama oled kutsunud. Samas ei midagi just tänapäevases mõistes,“ selgitab ta. „Puhas ja imeilus saare elu. Kiire elutempo, linnakära ja tarbetute asjadeta. Viirelaid on üks müstiline koht, täiesti teine maailm, ehkki mandrile nii lähedal. See tunne poeb südamesse paljudele, kes seal käinud.“

Korraldus oli sujuv

Peale atmosfääri kiidab paar ka Viirelaiu meeskonna organiseerimisvõimet. „Toitlustus, transport ja muu asjaajamine kulges igasuguste probleemideta. Kogu külaliste transpordi ja logistikaga tegelemine võis lisada organiseerimisele paraja koguse keerukust, kuid ei tea, et oleks olnud ühtegi viperust või probleemi. Kõigega saadi suurepäraselt hakkama ja meid rahustati alati igas küsimuses õnnestunult maha,“ räägib Henri. 

„Muidugi on lõõgastumiseks ja nautimiseks vaja ka ise osata võtta igast hetkest viimast, kuid siiski tuleb mainida, et meil oli suurepärane tiim, kelleta me ei oleks suutnud nii rahulikult hingata. Viirelaiu rahvas, DreamDay stuudio pulmakorraldajad eesotsas Aet Viisitammega, Tõnis Milling, Carol-Liis Metsla, Maret Ubaleht ja Awentus – neid ei saa kuidagi tänamata jätta. Kõik nad on suured osalised meie pulmapeo muretu kulgemise juures,“ lisab Keili tänulikult. 

Keili ja Henri viis soovitust, miks peaks Viirelaiule reisima: 

  1. Võimalus saada osa omapärasest saareelust. Saari ja laide on meil Eestis teisigi, kuid seda tunnet, mida pakub Viirelaid, peab ise kogema, see on teistsugune. 
  2. Seal leiab alati koha omaette olemiseks ja mõtisklemiseks.
  3. Mere vahetu lähedus on parim. Seda tunneb ka toas olles, sest meri paistab igast aknast. 
  4. Väga armas pererahvas, kes toimetab omas rütmis ja elutempos, kuid on alati olemas, kui peaks mingi mure või küsimus tekkima.
  5. Kokkuvõtvalt – merevaade igas ilmakaares, väikesaarele omane hubane ja armas majutuskompleks, rõõmsad inimesed, head toidud ning kaunid päikeseloojangud.

Korralda Sinagi oma pulmapidu või muu tähtpäev Viirelaiul! Loe lähemalt siit!


Mine tagasi