7 võimalust korraldada oma meeskonnale unustamatud suvepäevad

5. jaan. 2021 administrator

Millised on kõige paremad suvepäevad? Vastust ei ole võimalik anda üheselt, sest osadele inimestele meeldivad ühesugused ja teistele teistsugused suvepäevad. Näiteks aktiivsed suvepäevad on sellised – joostakse edasi-tagasi, kogu aeg on midagi teha. Või siis suvepäevad, kus saab tööst puhata ja lihtsalt olla, mitte midagi teha, aga kindel on see, et tuleb suvepäevade toitlustus on asi, mida tuleb nautida. On lihtsam, kui teil on olemas eelmiste aastate kogemused. Aga kui inimeste soovid muutuvad ja nad tahavad midagi muud? Suvepäevade korraldamine ja selle juurde käiv suvepäevade toitlustus on meie jaoks puhas rõõm.

1.Kindel on see, et söök on väga oluline, et suvepäevade korraldamine oleks hea

Sest sööma peab, ja kes ei tahaks nautida head sööki. Suvepäevade toitlustus – selle juurde kuuluvad grillitud toidud ning inimestele seostuvad need puhkamise ja reisimisega. Miks siis mitte minna seda turvalist teed. Täna, kus osa inimesi astuvad teadlikuma toitumise teed, on hea kombineerida erinevad grill-lihad/vorstid ka grillitud köögiviljade ja juustuga. Oma kogemustest Viirelaiul võin öelda, et kui anda lihatoidulisele inimesele ka võimalus proovida grillitud vegan-toite, siis saavad need lihast kiiremini otsa.

2. Teine kindel osa on alkoholil / jookidel, et suvepäevade korraldamine oleks edukas

Siin on samamoodi hea teada kogemustest, kuidas meeskond on eelnevatel aastatel toiminud. Kui on juhtunud nii, et osa meeskonnast on juba enne õhtusööki nii vindine, siis tasuks mõelda sellele, et piirata kuni õhtusöögini kange alkoholi joomine ja piirduda lahjaga. Meie kogemuste puhul 90% suvepäevad on ilma selle probleemita,  aga need 10% valmistavad peavalu nii ürituse läbiviijale kui ka kollektiivile.

Kuidas muuta suvepäevad oma meeskonnale meeldejäävaks? Meie kogemused näitavad, et kui külalistele pakkuda viisakalt jooke (klaasis, jää, sidruni, kõrrega ja baarmanilt), siis on ka inimesed viisakamad. Oleme ka korraldanud sellised suvepäevad kus ürituse ajal korraldame degusteerimisi ja tutvustanud inimestele uusi kokteile ning veine ja rääkinud meie enda poolt valmistatud jookidest. Seega saavad inimesed kogeda midagi uut ning mõista, et iga kord pole vaja juua plasttopsist sooja viina sooja mahlaga.

3. Kolmas oluline asi on muusika, et suvepäevad õnnestuksid

Meie juures Viirelaiul on toimunud ligi 70 suvepäeva ja kindel on see, et peaksite midagi varem välja mõtlema, et ei juhtuks tüüpilist näidet, kus meeskond ise korraldab youtube disko ehk siis kus 30 sekundit mängib üks lugu, siis tuleb uus inimene ja paneb uue loo täiesti teisest mastist jne jne. Juhul kui teie ettevõte mitte kuidagi ei leia vahendeid DJ palkamiseks (nende hinnad algavad 150 eurost), siis oleks hea teha töötajate poolt enne valmis playlist ja see mängib nii, et poleks võimalik võitlus erinevate muusikahuviliste vahel.

Veel natuke elava muusika valimisest – kui teil on huvi, siis oleme aidanud Viirelaiule tuua palju erinevaid esinejaid ise, kuna see eeldab logistikat ja muud sehkendamist nendega. Muul juhul oleme soovitanud ühendust võtta sellise kohaga nagu Eesti Artistide Agentuuriga (www.eestiaa.ee).

4. Neljas tähtis osa, et suvepäevad õnnestuksid on tegevused

 Aga see on nüüd trikiga teema. Ehk kui teie tiim on sportlik või laisk ja nii enamus ongi, siis on lihtsam. Lihtne lahendus natuke laisematele on  valmistada ette ettevõttega seotud viktoriin, võistlus või midagi sellist. Sportlikumatele on abiks ürituskorraldus (www.360.eewww.elamuspank.ee;  www.happening.ee).  Meie Viirelaiul oleme seda osa lahendanud ka nii, et andnud valiku, kus aktiivsemad saavad kasutada näiteks SUP laudu, teinud ka orienteerumist erinevate tasemetega (kergest kõnnist kuni jooks, ujumine, SUP laud).

5. Nõuanne, et suvepäevad oleks parimad – Õhtu- või päevajuht 

See osa võtab teilt kui korraldajalt ära suurema pinge ja te saate ka ise suvepäeva nautida, mitte tegeleda erinevate probleemide lahendamisega. See on ju ka teie suvepäev ja teil võiks ka tore olla.

6. Meie kogemuste põhjal on suvepäevad alati lahedamad ….

Kui sellega on seotud mingi temaatika või stiil. Eriti ägedad on alati olnud kostüümipeod. See eeldab aga meeskonnalt head ettevalmistust. Seda aga on vahest raske saavutada, kui sellist ühtset tiimivalmidust ei ole või ei ole aega inimestel sellega tegeleda.

Aga ka seda on võimalik lahendada. Kuidas me oma saarel oleme seda lahendanud? Kas sa oled näinud mõnda oma sõpra või kolleegi, kes peale viie kokteili joomist ei pane pähe parukat või selga laual lebavat kostüümi, kui tal on see võimalus? Me oleme teinud nii, et toome ise kohale hunniku riideid kaltsukast või siis kostüümilaenutusest ja „unustanud“ need kastiga peomajja. Ja pole juhtunud kordagi, kus inimesed neid selga ei pane. Samuti saab kasutada make-up tegijaid ja juuksureid, kes tulevad üritusele kohale ja teevad inimestele „näod pähe“.

7. Suvepäevad järgmisel hommikul?

Selle peale tasub ka mõelda! Et inimestel ei oleks järgmisel päeval raske olla, tasub selleks varakult ette valmistuda. Oleme kasutanud siin paari nippi – ehk peale igat teist jooki oleme inimestele soovitanud ka vett vahele juua. Teine toiminud asi on Borjomi pudeli panemine õhtul voodisse, et siis öösel saaksid inimesed selle ära juua. Kui aga sellest ei piisa, siis hommikusöögilauas on meil ka olemas Ibuprofein, mis võtab ära selle viimase valu.

Mina näen suvepäevi erinevate tahtmiste kokteilina. Suvepäevas võiks olla midagi igast asjast –  asjalikust kuni rumaluseni ja vastupidi. Suvepäevad ja suvepäevade korraldamine peaksid olema lõbusad.

Loodan, et leiate siit midagi kasulikku ja küsimuste korral saate alati minult nõu küsida

Priit Villemson


Mine tagasi