• Avaleht
  • Blogi
  • 7 võimalust oma meeskonna parimateks suvepäevadeks

7 võimalust oma meeskonna parimateks suvepäevadeks


Millised on kõige paremad suvepäevad? Vastust ei ole võimalik anda üheselt, sest osadele inimestele meeldivad ühesugused ja teistele teistsugused suvepäevad. Näiteks aktiivsetel suvepäevad joostakse edasi-tagasi, kogu aeg on midagi teha. Või siis suvepäevad, kus saab tööst puhata ja lihtsalt olla, mitte midagi teha. On lihtsam, kui teil on olemas eelmiste aastate kogemused. Aga kui inimeste soovid muutuvad ja nad tahavad midagi muud?

1.Kindel on see, et üks suvepäevade oluline osa on söök, sest sööma peab, ja kes ei tahaks nautida head sööki. Suve juurde kuuluvad grillitud toidud ning inimestele seostuvad nad puhkamise ja reisimisega. Miks siis mitte minna seda turvalist teed. Täna, kus osa inimesi astuvad teadlikuma toitumise teed, on hea kombineerida erinevad grill-lihad/vorstid ka grillitud köögiviljade ja juustuga. Oma kogemustest Viirelaiul võin öelda, et kui anda lihatoidulisele inimesele ka võimalus proovida grillitud vegan-toite, siis saavad need lihast kiiremini otsa.

2. Teine kindel osa suvepäevadest on alkoholil. Siin on samamoodi hea teada kogemustest, kuidas meeskond on eelnevatel aastatel toiminud. Kui on juhtunud nii, et osa meeskonnast on juba enne õhtusööki nii vindine, siis tasuks mõelda sellele, et piirata kuni õhtusöögini kange alkoholi joomine ja piirduda lahjaga. Meie kogemuste puhul 90% meeskondadest pole sellega probleeme,  aga need 10% valmistavad peavalu nii ürituse läbiviijale kui ka kollektiivile.

Kuidas muuta see osa suvepäevadest meeskonnale meeldejäävaks? Meie kogemused näitavad, et kui külalistele pakkuda viisakalt jooke (klaasis, jää, sidruni, kõrrega ja baarmanilt), siis on ka inimesed viisakamad. Oleme ka korraldanud suvepäevade ajal degusteerimisi ja tutvustanud inimestele uusi kokteile ning veine ja rääkinud meie enda poolt valmistatud jookidest. Seega saavad inimesed kogeda midagi uut ning mõista, et iga kord pole vaja juua plasttopsist sooja viina sooja mahlaga.

3. Kolmas oluline asi on muusika. Meie juures Viirelaiul on toimunud ligi 70 suvepäeva ja kindel on see, et peaksite midagi varem välja mõtlema, et ei juhtuks tüüpilist näidet, kus meeskond ise korraldab youtube disko ehk siis kus 30 sekundit mängib üks lugu, siis tuleb uus inimene ja paneb uue loo täiesti teisest mastist jne jne. Juhul kui teie ettevõte mitte kuidagi ei leia vahendeid DJ palkamiseks (nende hinnad algavad 150 eurost), siis oleks hea teha töötajate poolt enne valmis playlist ja see mängib nii, et poleks võimalik võitlus erinevate muusikahuviliste vahel.

Veel natuke elava muusika valimisest – kui teil on huvi, siis oleme aidanud Viirelaiule tuua palju erinevaid esinejaid ise, kuna see eeldab logistikat ja muud sehkendamist nendega. Muul juhul oleme soovitanud ühendust võtta sellise kohaga nagu Eesti Artistide Agentuuriga (www.eestiaa.ee).

4. Neljas tähtis osa suvepäevadest on tegevused ja see on nüüd trikiga teema. Ehk kui teie tiim on sportlik või laisk ja nii enamus ongi, siis on lihtsam. Lihtne lahendus natuke laisematele on  valmistada ette ettevõttega seotud viktoriin, võistlus või midagi sellist. Sportlikumatele on abiks ürituskorraldus (www.360.ee; www.elamuspank.eewww.happening.ee).  Meie Viirelaiul oleme seda osa lahendanud ka nii, et andnud valiku, kus aktiivsemad saavad kasutada näiteks SUP laudu, teinud ka orienteerumist erinevate tasemetega (kergest kõnnist kuni jooks, ujumine, SUP laud).

Veel mõned nõuanded, kuidas teha oma meeskonna suvepäevad paremaks.

5. Õhtu- või päevajuht – see osa võtab teilt kui korraldajalt ära suurema pinge ja te saate ka ise suvepäeva nautida, mitte tegeleda erinevate probleemide lahendamisega. See on ju ka teie suvepäev ja teil võiks ka tore olla.

6. Meie kogemuste põhjal on suvepäevad alati lahedamad, kui sellega on seotud mingi temaatika või stiil. Eriti ägedad on alati olnud kostüümipeod. See eeldab aga meeskonnalt head ettevalmistust. Seda aga on vahest raske saavutada, kui sellist ühtset tiimivalmidust ei ole või ei ole aega inimestel sellega tegeleda.

Aga ka seda on võimalik lahendada. Kuidas me oma saarel oleme seda lahendanud? Kas sa oled näinud mõnda oma sõpra või kolleegi, kes peale viie kokteili joomist ei pane pähe parukat või selga laual lebavat kostüümi, kui tal on see võimalus? Me oleme teinud nii, et toome ise kohale hunniku riideid kaltsukast või siis kostüümilaenutusest ja „unustanud“ need kastiga peomajja. Ja pole juhtunud kordagi, kus inimesed neid selga ei pane. Samuti saab kasutada make-up tegijaid ja juuksureid, kes tulevad üritusele kohale ja teevad inimestele „näod pähe“.

7. Hommiku peale tasub ka mõelda! Et inimestel ei oleks järgmisel päeval raske olla, tasub selleks varakult ette valmistuda. Oleme kasutanud siin paari nippi – ehk peale igat teist jooki oleme inimestele soovitanud ka vett vahele juua. Teine toiminud asi on Borjomi pudeli panemine õhtul voodisse, et siis öösel saaksid inimesed selle ära juua. Kui aga sellest ei piisa, siis hommikusöögilauas on meil ka olemas Ibuprofein, mis võtab ära selle viimase valu.

Mina näen suvepäevi erinevate tahtmiste kokteilina. Suvepäevas võiks olla midagi igast asjast –  asjalikust kuni rumaluseni ja vastupidi. Suvepäevad peaksid olema lõbusad.

Loodan, et leiate siit midagi kasulikku ja küsimuste korral saate alati minult nõu küsida

Priit Villemson

Kategoorias: | Selle postituse kirjutas viirelaid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga